€395.00
NL
EN
Symbol of strength, wisdom, bravery, and courage.
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 40 cm |
| Artist | Tineke Cokelaere |
| Title | Leeuw Calan |
| Price Range | First Collectors (<€500) |
| Size Range | Medium 35-60cm |
| Technique | Acrylic on canvas – Impasto |
| Category | Figurative |
| Style | Expressionism & Pop Art |
| Country of Origin | Belgium |
| Signature | Original Artwork |
| Condition | New |
| Frame | No, on canvas |
| Addition | Symbol of strength, wisdom, bravery, and courage. |
| Viewing at the Artist by appointment? | Yes in Roeselare, Belgium. |
€490.00
€395.00
Copyright © 2025 Marté Comm.V. – Cookie Policy – Legal Policy – Privacy Policy
