€630.00
Een vloeiende en expressieve compositie waarin beweging centraal staat. Maranzanu speelt met contrast tussen zachte grijstinten en krachtige zwarte lijnen, doorbroken met frisse blauwe accenten.
Een dynamisch werk dat rust en energie tegelijk uitstraalt.
A fluid and expressive composition where movement takes center stage. Maranzanu plays with the contrast between soft greys and bold black lines, interrupted by fresh blue accents.
A dynamic piece that radiates both calm and energy.
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 70 × 50 cm |
| Artist | Reinhold Booten |
| Title | Maranzanu |
| Price Range | Accessible Originals (<€1.000) |
| Size Range | Large 60-120cm |
| Technique | Mixed media |
| Category | Street Art |
| Style | Urban contemporary / street art |
| Country of Origin | Belgium |
| Signature | Original Artwork |
| Condition | Nieuw |
| Frame | No, without frame. |
| Viewing at the Artist by appointment? | Yes in Maasmechelen, Belgium. |
€995.00
€230.00
Copyright © 2025 Marté Comm.V. – Cookie Policy – Legal Policy – Privacy Policy
