€630.00
Een krachtig zwart-wit werk waarin contrast en beweging centraal staan. Ruwe penseelstreken worden doorbroken door vloeiende, bijna graffiti-achtige lijnen die het geheel een moderne edge geven.
A bold black-and-white piece where contrast and movement take center stage. Raw brushstrokes are interrupted by fluid, graffiti-like lines, adding a contemporary edge.
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 78 × 58 cm |
| Artist | Reinhold Booten |
| Title | Ileus |
| Price Range | Accessible Originals (<€1.000) |
| Size Range | Large 60-120cm |
| Technique | Mixed media |
| Category | Street Art |
| Style | Urban contemporary / street art |
| Country of Origin | Belgium |
| Signature | Original Artwork |
| Condition | Nieuw |
| Frame | No, without frame. |
| Viewing at the Artist by appointment? | Yes in Maasmechelen, Belgium. |
€1,250.00
€630.00
Copyright © 2025 Marté Comm.V. – Cookie Policy – Legal Policy – Privacy Policy
