€590.00
NL
“In het hart van de vallei, waar de aarde een wieg vormt, laat je meevoeren en voel het lied van het water.”
EN
“In the heart of the valley, the earth as a cradle, abandon yourself, feel the song of the water”
| Weight | 2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 60 cm |
| Artist | Anonymous Artist |
| Title | La Vallée |
| Price Range | Accessible Originals (<€1.000) |
| Size Range | Medium 35-60cm |
| Technique | Acryl op doek |
| Category | Abstract |
| Style | Geometrische abstract – Minimalisme |
| Country of Origin | Belgium |
| Signature | Original Artwork |
| Condition | New |
| Frame | No frame. |
| Addition | “In the heart of the valley, the earth as a cradle, abandon yourself, feel the song of the water” |
| Viewing at Marté by appointment? | Yes, in Mechelen, Belgium. |
€1,290.00
€590.00
Copyright © 2025 Marté Comm.V. – Cookie Policy – Legal Policy – Privacy Policy
