€320.00
Een explosie van kleur en beweging waarin lagen en stromingen elkaar ontmoeten. Dit werk lijkt vanop afstand bijna een landschap of satellietbeeld, waar water, aarde en vuur in elkaar overvloeien.
De rijke contrasten en vloeiende vormen zorgen voor een dynamisch geheel dat blijft verrassen, telkens je ernaar kijkt.
An explosion of color and movement where layers and flows collide. From a distance, the piece almost feels like a landscape or aerial view, where water, earth and fire blend seamlessly.
The rich contrasts and fluid forms create a dynamic composition that continues to reveal new details over time.
| Weight | 0.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 80 × 60 cm |
| Artist | Lilia Podubnaia |
| Title | Levenspalet |
| Price Range | First Collectors (<€500) |
| Size Range | Large 60-120cm |
| Technique | Acrylic pouring on canvas |
| Category | Abstract |
| Style | Fluid Art / Aerial view / Nature inspired |
| Country of Origin | Belgium |
| Signature | Original Artwork |
| Condition | New |
| Frame | No, without frame. |
| Viewing at the Artist by appointment? | Yes in Boom, Belgium. |
€1,000.00
€320.00
Copyright © 2025 Marté Comm.V. – Cookie Policy – Legal Policy – Privacy Policy
