€320.00
Een krachtig en tegelijk ingetogen beeld van een intiem moment. De houding en zachte lijnen brengen een gevoel van kwetsbaarheid, terwijl de warme en koele contrasten het werk diepte en spanning geven.
De gelaagdheid in textuur en kleur maakt dit tot een werk dat blijft boeien, subtiel en intens tegelijk.
A powerful yet understated depiction of an intimate moment. The posture and soft lines evoke a sense of vulnerability, while the contrast between warm and cool tones adds depth and tension.
The layered textures and colors create a piece that continues to captivate, both subtle and intense at once.
| Weight | 0.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 80 × 60 cm |
| Artist | Lilia Podubnaia |
| Title | In de nacht |
| Price Range | First Collectors (<€500) |
| Size Range | Large 60-120cm |
| Technique | Acrylic on canvas |
| Category | Figurative |
| Style | Modern figurative |
| Country of Origin | Belgium |
| Signature | Original Artwork |
| Condition | New |
| Frame | No, without frame. |
| Addition | Intimate / Vulnerable moment |
| Viewing at the Artist by appointment? | Yes in Boom, Belgium. |
€320.00
€579.00
Copyright © 2025 Marté Comm.V. – Cookie Policy – Legal Policy – Privacy Policy
