€699.00
Een zachte en elegante compositie waarin rust en emotie samenkomen. De ballerina, in een intieme en ingetogen houding, straalt kwetsbaarheid en sereniteit uit.
De warme tinten en vloeiende penseelstreken geven het werk een dromerige, tijdloze uitstraling.
A soft and elegant composition where calm and emotion meet. The ballerina, captured in an intimate and gentle pose, radiates vulnerability and serenity.
Warm tones and flowing brushstrokes give the piece a dreamlike, timeless feel.
| Weight | 2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 80 × 100 cm |
| Artist | Lilia Podubnaia |
| Title | In de armen van kwetsbare kracht |
| Price Range | Accessible Originals (<€1.000) |
| Size Range | Large 60-120cm |
| Technique | Acrylic on canvas |
| Category | Figurative |
| Style | Romantic / Poetic figurative |
| Country of Origin | Belgium |
| Signature | Original Artwork |
| Condition | New |
| Frame | No, without frame. |
| Viewing at the Artist by appointment? | Yes in Boom, Belgium. |
€1,975.00
€830.00
Copyright © 2025 Marté Comm.V. – Cookie Policy – Legal Policy – Privacy Policy
