€654.00
Artist: Keith Haring
Elton John – “Are You Ready For Love” – 2003
Record Label: Southern Fried Records
Size: 31 x 31 cm – 12.2 x 12.2 in
Vinyl, 12 “, 45 RPM, RARE Limited Edition, (Pink Vinyl)
| Weight | 2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 60 cm |
| Artist | Keith Haring |
| Price Range | Accessible Originals (<€1.000) |
| Size Range | Medium 35-60cm |
| Technique | Limited print on plastic sleeve of black vinyl. |
| Category | Contemporary Art |
| Style | Contemporary – Pop-Art |
| Country of Origin | Amerika |
| Signature | Limited Print (1/5000) |
| Condition | In perfecte staat 9/10. |
| Frame | Yes, framed. |
| Addition | LP Elton John – Are you ready for love |
| Viewing at Marté by appointment? | Yes in Mechelen, Belgium. |
€954.00
€405.00
Copyright © 2025 Marté Comm.V. – Cookie Policy – Legal Policy – Privacy Policy
