€255.00
In meisje met de rode schoenen ontvouwt zich een speels en gelaagd portret waarin verschillende gezichten en perspectieven samenvloeien.
In Girl with the Red Shoes, a playful and layered portrait unfolds, where different faces and perspectives merge.
| Weight | 2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 40 cm |
| Artist | Jolien Henriet |
| Title | Meisje met de rode schoenen |
| Price Range | First Collectors (<€500) |
| Size Range | Medium 35-60cm |
| Technique | Acrylic on canvas |
| Category | Figurative |
| Style | Pop Art / Naïve / Geometric Figurative |
| Country of Origin | Belgium |
| Signature | Original Artwork |
| Condition | New |
| Frame | No, without frame. |
| Viewing at the Artist by appointment? | Yes in Dendermonde, Belgium. |
€359.00
€450.00
Copyright © 2025 Marté Comm.V. – Cookie Policy – Legal Policy – Privacy Policy
