€450.00
In het werk bloemenveld versmelten natuur en verbeelding tot een speels geheel van kleur en vorm,
het werk nodigt de kijker uit om te dwalen tussen herkenning en abstractie.
Een ode aan groei, eenvoud en de schoonheid van het alledaagse.
In the artwork Bloemenveld, nature and imagination merge into a playful composition of color and form.
The piece invites the viewer to wander between recognition and abstraction.
An ode to growth, simplicity, and the beauty of the everyday.
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 80 × 60 cm |
| Artist | Jolien Henriet |
| Title | Bloemenveld |
| Price Range | First Collectors (<€500) |
| Size Range | Large 60-120cm |
| Technique | Acrylic paint |
| Category | Abstract |
| Style | Contemporary |
| Country of Origin | Belgium |
| Signature | Original Artwork |
| Condition | New |
| Frame | Yes, with frame. |
| Viewing at the Artist by appointment? | Yes in Dendermonde, Belgium. |
€2,095.00
€480.00
Copyright © 2025 Marté Comm.V. – Cookie Policy – Legal Policy – Privacy Policy
