€850.00
Kleine figuren verspreid over een open, bijna leeg landschap. Iedereen lijkt zijn eigen moment te beleven, wandelen, stilstaan, samen of alleen.
De eenvoud in compositie en kleur zorgt voor rust en ruimte, zonder het beeld te overladen.
EN
Small figures scattered across an open, almost empty landscape. Each seems to experience their own moment, walking, pausing, together or alone.
The simplicity in composition and color creates a sense of calm without overcomplicating the image.
| Weight | 4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 83 × 63 cm |
| Artist | Ingrid Van der Vloedt |
| Title | Leisure time |
| Price Range | Accessible Originals (<€1.000) |
| Size Range | Large 60-120cm |
| Technique | Acrylic and oil on canvas |
| Category | Figurative |
| Style | Contemporary figurative / Urban scene |
| Country of Origin | Belgium |
| Signature | Original Artwork |
| Condition | Nieuw |
| Frame | Yes, with frame. |
| Viewing at the Artist by appointment? | Yes in Antwerpen, Belgium. |
€1,250.00
€950.00
Copyright © 2025 Marté Comm.V. – Cookie Policy – Legal Policy – Privacy Policy
