€1,930.00
Dravend door de herfst, Op naar de winter, Ontluikend de lente
Een streling van de zomer, Voeling met de aarde, Zwevend,
Opstijgend, Dromend, Verbonden, Voeling met de bron
Het orkest van de ziel, Fladderende vlinders, Verbonden, In liefde
Galloping through autumn, heading toward winter, awakening into spring.
A caress of summer, in touch with the earth, floating,
rising, dreaming, connected, in touch with the source.
The orchestra of the soul, fluttering butterflies, connected, in love.
| Weight | 5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 90 × 70 cm |
| Artist | Els De Bleeckere |
| Title | De 4 seizoenen |
| Price Range | Statement Pieces (<€2.500) |
| Size Range | Large 60-120cm |
| Technique | Acryl op linnen canvas |
| Category | Figurative |
| Style | Animals – Expressionist |
| Country of Origin | Belgium |
| Signature | Original Artwork |
| Condition | New |
| Frame | No, without frame. |
| Addition | Dravend door de herfst, Op naar de winter, Ontluikend de lente Het orkest van de ziel, Fladderende vlinders |
| Viewing at the Artist by appointment? | Yes in Blankenberge, Belgium. |
€550.00
€1,930.00
Copyright © 2025 Marté Comm.V. – Cookie Policy – Legal Policy – Privacy Policy
