€480.00
Een verstilde, architecturale compositie waarin licht en schaduw de hoofdrol spelen. Strakke lijnen en geometrische vormen leiden je door een ogenschijnlijk eindeloze ruimte, terwijl de diepe paarse tinten zorgen voor een rustige, bijna meditatieve sfeer.
Een werk dat balans brengt tussen structuur en gevoel en uitnodigt om even stil te staan.
A quiet, architectural composition where light and shadow take the lead. Clean lines and geometric shapes guide the eye through a seemingly endless space, while deep purple tones create a calm, almost meditative atmosphere.
A piece that balances structure and emotion, inviting you to pause and reflect.
| Weight | 1.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 59 cm |
| Artist | Didier Bekaert |
| Title | Heaven can wait |
| Price Range | First Collectors (<€500) |
| Size Range | Medium 35-60cm |
| Technique | Digital painting/ Corel Painter |
| Category | Abstract |
| Style | Geometric abstract / Minimalism / Contemporary |
| Country of Origin | Belgium |
| Signature | Fine art print / giclée print |
| Condition | New |
| Frame | Yes, framed (50cm X 70cm). |
| Viewing at the Artist by appointment? | Yes in Merchtem, Belgium. |
€890.00
€905.00
Copyright © 2025 Marté Comm.V. – Cookie Policy – Legal Policy – Privacy Policy
