€1,035.00
Tijdens het feest komt de stad tot leven en kan iedereen een ritje maken op het rad. Het licht van het reuzenrad doorbreekt de nacht en creëert een speelse, bijna magische sfeer.
Het werk vangt een moment van verwondering en samen zijn, waar beweging, licht en beleving samenkomen.
During the festivities, the city comes alive and everyone can take a ride on the wheel. The glow of the Ferris wheel cuts through the night, creating a playful, almost magical atmosphere.
The work captures a moment of wonder and togetherness, where movement, light, and experience come together.
| Weight | 4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 100 × 80 cm |
| Artist | D.E.F. |
| Title | Wheel of fortune |
| Price Range | Accessible Originals (<€1.000) |
| Size Range | Large 60-120cm |
| Technique | Acrylic on canva |
| Category | Figurative |
| Style | Impressionistic / Expressive Figurative / Urban Scenes |
| Country of Origin | Belgium |
| Signature | Original Artwork |
| Condition | New |
| Frame | No, without frame. |
| Viewing at the Artist by appointment? | Yes in Antwerpen, Belgium. |
€980.00
€1,035.00
Copyright © 2025 Marté Comm.V. – Cookie Policy – Legal Policy – Privacy Policy
