€980.00
Een verlichte tram nodigt mensen uit om in te stappen tijdens een donkere nacht. Het warme licht contrasteert met de koele stad en creëert een moment van rust, beweging en verwachting.
A lit tram invites people to step in during a dark night. The warm glow contrasts with the cool city, creating a moment of calm, movement, and anticipation.
| Weight | 4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 100 × 70 cm |
| Artist | D.E.F. |
| Title | Midnight express |
| Price Range | Accessible Originals (<€1.000) |
| Size Range | Large 60-120cm |
| Technique | Acrylic on canva |
| Category | Figurative |
| Style | Impressionistic / Expressive Figurative / Urban Scenes |
| Country of Origin | Belgium |
| Signature | Original Artwork |
| Condition | New |
| Frame | No, without frame. |
| Viewing at the Artist by appointment? | Yes in Antwerpen, Belgium. |
€980.00
€980.00
Copyright © 2025 Marté Comm.V. – Cookie Policy – Legal Policy – Privacy Policy
