€1,035.00
Auto’s en fietsen flitsen voorbij op een zwoele avond. Het warme licht van de stad en de rode verkeerslichten creëren een dynamisch spel van beweging en ritme.
Cars and bicycles rush by on a warm evening. The city’s glowing lights and red traffic signals create a dynamic interplay of movement and rhythm.
| Weight | 4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 100 × 80 cm |
| Artist | D.E.F. |
| Title | Auto’s en fietsen flitsen voorbij op een zwoele avond |
| Price Range | Accessible Originals (<€1.000) |
| Size Range | Large 60-120cm |
| Technique | Acrylic on canva |
| Category | Figurative |
| Style | Impressionistic / Expressive Figurative / Urban Scenes |
| Country of Origin | Belgium |
| Signature | Original Artwork |
| Condition | New |
| Frame | No, without frame. |
| Viewing at the Artist by appointment? | Yes in Antwerpen, Belgium. |
€1,035.00
€1,095.00
Copyright © 2025 Marté Comm.V. – Cookie Policy – Legal Policy – Privacy Policy
