€1,095.00
Alarm in de stad. Blauwe lichten flikkeren en werpen een onrustige gloed over de scène. De spanning is voelbaar, terwijl de stad even lijkt stil te vallen.
Alarm in the city. Blue lights flicker, casting an uneasy glow over the scene. The tension is palpable as the city momentarily seems to hold its breath.
| Weight | 4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 115 × 75 cm |
| Artist | D.E.F. |
| Title | Alarm in de stad. Blauwe lichten flikkeren. Gemoederen geraken verhit. |
| Price Range | Accessible Originals (<€1.000) |
| Size Range | Large 60-120cm |
| Technique | Acrylic on canva |
| Category | Figurative |
| Style | Impressionistic / Expressive Figurative / Urban Scenes |
| Country of Origin | Belgium |
| Signature | Original Artwork |
| Condition | New |
| Frame | No, without frame. |
| Viewing at the Artist by appointment? | Yes in Antwerpen, Belgium. |
€1,035.00
€1,250.00
Copyright © 2025 Marté Comm.V. – Cookie Policy – Legal Policy – Privacy Policy
