€159.00
NL
In Floating on Dreams zweeft een fragiele figuur in een wereld van kleur, beweging en verbeelding. Transparante lagen en zachte overgangen creëren een gevoel van lichtheid, alsof gedachten en dromen vrij door elkaar stromen.
EN
In Floating on Dreams, a delicate figure drifts through a world of color, movement, and imagination. Translucent layers and soft transitions evoke a sense of weightlessness, as if thoughts and dreams flow freely together.
| Weight | 0.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 29 × 29 cm |
| Artist | Aline Leysen |
| Title | Floating on Dreams |
| Price Range | First Collectors (<€500) |
| Size Range | Small <35cm |
| Technique | Mixed-Media |
| Category | Mixed-Media |
| Style | Fantasy / Fairy Art |
| Country of Origin | Belgium |
| Signature | Original paintwork |
| Condition | Nieuw |
| Frame | No, without frame. |
| Addition | Hartje voor Warmte. |
| Viewing at Marté by appointment? | Yes in Mechelen, Belgium. |
€159.00
€159.00
Copyright © 2025 Marté Comm.V. – Cookie Policy – Legal Policy – Privacy Policy
